Per a poder seguir els Premis Gaudi que s’atorguen avui, oferim la llista de nominacions

MILLOR PEL·LICULA

L’ofrena

La dona ideal

La vampira de Barcelona

Les dues nits d’ahir

MILLOR PEl·LÍCULA EN LENGUA NO CATALANA

Adú

La boda de Rosa

Las Niñas

Sentimental

MILLOR DIRECCIÓ

Cesc Gay (“Sentimental”)

Iciar Bollain  (“La boda de Rosa”)

Lluís Danés (“La vampira de Barcelona”)

MILLOR GUIÓ 

Cesc Gay (“Sentimental”)

Iciar Bollain y Alicia Luna (“La boda de Rosa”)

Núria Giménez Lorang (“My Mexican Bretzel”)

Pilar Palomero (“Las Niñas”)

MILLOR PROTAGONISTA FEMENINA

Andrea Fandos (“Las Niñas”)

Anna Alarcón (“L’ofrena”)

Candela Peña (“La boda de Rosa”)

Nora Navas (“La vampira de Barcelona”)

Nominats als Gaudí
Alguns dels títols nominats als Gaudí 

MILLOR PROTAGONISTA MASCULÍ

Àlex Brendemühl (“L’ofrena”)

David Verdaguer (“Uno para todos”)

Javier Cámara (“Sentimental”)

Mario Casas (“No matarás”)

MILLOR ACTRIU SECUNDÀRIA

Bruna Cusí (“La vampira de Barcelona”)

Natalia de Molina (“Las Niñas”)

Núria Prims (“La vampira de Barcelona”)

Verónica Echegui (“L’ofrena”)

MILLOR ACTOR SECUNDARI

Abdel Aziz El Mountassir (“La dona il·legal”)

Alberto San Juan (“Sentimental”)

Ernesto Alterio (“Te quiero, imbécil”)

Francesc Orella (“La vampira de Barcelona”)

Nominats als Gaudí 2
Alguns dels títols nominats als Gaudí 

MILLOR DIRECCIÓ DE PRODUCCIÓ

David Masllorens i Silva (“La vampira de Barcelona”)

Ester Velasco (“No matarás”)

Luis Fernández y Ana Parra (“Adú”)

Uriel Wisnia (“Las Niñas”)

MILLOR DIRECCIÓ ARTÍSTICA

Anna Pujol (“Sentimental”)

Balter Gallart (“No matarás”)

Lluís Danés (“La vampira de Barcelona”)

Mónica Beruny (“Las Niñas”)

MILLOR MUNTATGE 

Ana Pfaff y Lorenzo Mora Salazar (“La Mami”)

Bernat Aragonés (“A stormy Night”)

Cristóbal Fernández y Núria Giménez Lorang (“My Mexican Bretzel”)

Sofi Escudé (“Las Niñas”)

MILLOR MÚSICA ORIGINAL

Alfred Tapscott (“La vampira de Barcelona”)

Carlos Naya (“Las Niñas”)

Niño de Elche (“Niños somos todos”)

Roque Baños (“Adú”)

Alguns dels títols nominats als Gaudí
Alguns dels títols nominats als Gaudí

MILLOR FOTOGRAFÍA

Bet Rourich (“Uno para todos”)

Daniel Cajías (“Las Niñas”)

Josep M.Civit (“Baby”)

Josep M.Civit (“La vampira de Barcelona”)

MILLOR VESTUARIO

Anna Güell (“Sentimental”)

Arantxa Ezquerro (“Las Niñas”)

Mercè Paloma (“La vampira de Barcelona”)

Patricia Monné (“Adú”)

MILLOR SÓ

Albert Gay, Irene Rausell y Yasmina Praderas (“Sentimental”)

Amanda Villavieja, Alejandra Molina y Fernando Novillo (“Las Niñas”)

Daniela Fermín, Quique López y Carlos Jiménez (“La vampira de Barcelona”)

Elena Coderch, Laura Tomás y Yasmina Praderas (“No matarás”)

MILLORS EFECTES VISUALS

Esther Ballesteros y Luis Tinoco (“No matarás”)

Lluís Rivera, Àlex Villagrasa y Anna Aragonès (“La vampira de Barcelona”)

Lluís Rivera y Àlex Villagrasa (“Hogar”)

Raúl Romanillos y Míriam Piquer (“Adú”)

MILLOR MAQUILLATGE I PERRUQUERÍA

Amparo Sánchez (“La boda de Rosa”)

Carmen Arbués (“Las Niñas”)

Laura Pérez y Xavi Valverde (“La vampira de Barcelona”)

Patricia Reyes (“No matarás”)

MILLOR PEL·LÍCULA DOCUMENTAL

¿Puedes oírme? 

La Mami

My Mexican Bretzel 

The Mystery of the Pink Flamingo

Alguns dels títols nominats als Gaudí
Alguns dels títols nominats als Gaudí

MILLOR PEl·LÍCULA PER TELEVISIÓ

El crèdit

Èxode 

La fossa

La mort de Guillem

MILLOR CURTMETRATGE

Candela

Forastera

Ni oblit ni perdó 

Panteres 

Vera

MILLOR PEL·LÍCULA EUROPEA

Little Joe

Longa noite 

Sobre lo infinito

Sorry We Missed You

Open chat
Contacta amb nosaltres de manera ràpida